nashirah: ([kpop] taemin to the left)
[personal profile] nashirah
Tak naprawdę to ściemniam, bo w filmach dam po prostu większość tego, co ostatnio (lub trochę wcześniej) widziałam i mi się podobało. :DFILMY

1. Pusty dom (3iron)
W reżyserii Kim Ki Duka. W całym filmie pada może kilka słów. Jest przepiękny! ♥
Chciałam dać trailer, ale jest beznadziejny o____O. W związku z czym uwierzcie mi na słowo i obejrzyjcie, bo warto.
Sam film opowiada o mężczyźnie, który pomieszkuje w mieszkaniach na czas nieobecności właścicieli, bez ich wiedzy i zgody. W zamian robi im pranie, naprawia zepsute sprzęty etc. Pewnego dnia jednak nie zauważa, że dom nie jest pusty...
Plakat jest za to świetny:


2. Boys of tomorrow
Obejrzałam dla Seksika Yoo Ah Ina i przypadkiem odkryłam naprawdę dobry film. Dawno się tak nie wzruszyłam na filmie. ;______;
Właściwie tytuł z koreańskiego dosłownie można przetłumaczyć jako "There's no tomorrow for us".
Trailer na zachętę:3. Epitaph
Nie pamiętam nawet, czy do końca rozkminiłam fabułę. Wiem, że było dość pokręcone i przerażające dzięki atmosferze, a nie potworkom/krwi/etc.
Trailer:


4. Going by the book
Coś z lżejszej rozrywki. ;D W zeszłym roku puścił nam to na zajęciach prof. Kim. I przysięgam, że w pewnym momencie cała grupa płakała ze śmiechu. AUTENTYCZNIE. Dość nietuzinkowy humor. ;D
Ogólnie fabuła jest taka, że policjant ma za zadanie zrobić udawany napad na bank i sprawy wymykają się spod kontroli. ;D5. Guns & talks
Sprawdziłam trailer i wygląda poważnie. ;) Tak naprawdę jest to również komedia z dziwacznym humorem, który niepomiernie mnie bawił. Czwórka (trochę nieudaczników, jakby na to nie patrzeć) zabójców na zlecenie i ich perypetie.
No i gra tu młody WON BIN!
http://www.hancinema.net/korean_movie_Guns_and_talks.php


DRAMY
Koreańskie dramy mają przeciętnie 16 odcinków (wyjątkiem są dramy historyczne, które mają zwykle powyżej 20 odcinków, zdarzają się też epickie sagi, niekoniecznie historyczne, po 50+ odcinków) i trwają około godziny z hakiem.
Głównym zarzutem większości ludzi marudzących na dramy koreańskie są dłużyzny i fakt faktem, niektóre sceny ciągną się jak guma w gaciach i dałoby się je skrócić co najmniej o połowę. Dlatego rekomenduję te, które obejrzałam bez przesuwania połowy odcinka. ;D
Ostrzegam, że nie rekomenduję tu poważniejszych dram... może innym razem ;) aktualnie jestem w trakcie oglądania dwóch z cięższego kalibru, zobaczymy, jak mi się spodobają.
Chociaż nie ukrywam, że preferuję właśnie takie lekkie i zabawne XD

1. Sungkyunkwan Scandal (SKKS)
ilość odcinków: 20
cast: Seksik, Misiek, Joongki, Ruchacz, Chuj, Starzy Ludzie, Myszki Miki zajebisty cast i tyle
krótki opis: akcja ma miejsce w XVIII wiecznym Seulu, gdzie Kim Yoonhee, pochodząca z ubogiej rodziny, przebiera się za chłopaka i przedziwnym splotem okoliczności zdaje państwowy egzamin i zaczyna studiować na Sungkyunkwan, ówczesnym (męskim oczywiście) uniwersytecie. Do jej dream teamu należą Lee Sun Joon (znany ludziom z twittera jako Misiek, jako iż ja, [livejournal.com profile] akzseinga i [livejournal.com profile] szer_glonojad spamujemy)Moon Jaeshin (SEKSIK!:D)i Gu Yongha (czyli Joongki).
Głowna bohaterka przez większość czasu jest naprawdę rewalacyjna, w dramie jest sporo elementów feministycznych, przesympatyczna główna czwórka bohaterów, ogromna ilość niezamierzonego gejostwa i ogólnie cud miód i orzeszki!

Parę capsów na zachętę (NIE, [livejournal.com profile] le_mru, NIE WSZYSCY TU WYGLĄDAJĄ TAK SAMO)


Mroczny (aka Seksik aka Yoo Ah In), Yongha (Song Joongki), Misiek (Micky Yoochun)

To z mojej prawdopodobnie najukochańszej sceny z całej dramy:I główna czwórka wspaniałych:

Moon Jaeshin, Lee Sun Joon, Kim Yoonshik (aka Yoonhee), Gu Yongha

Ogólnie jak na razie (chociaż drama nadal trwa, ostatnie dwa odcinki yet to be aired @.@) mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to najlepsza koreańska drama jaką miałam okazję widzieć. ^__^

2. You're beautiful
Hit 2009 roku, przynajmniej dla mnie i znajomych z grupy. Ach, te czasy, gdy z wytęsknieniem czekało się na odcinek z napisami...
Kolejna drama z cyklu "dziewczyna przebrana za chłopaka", naładowana młodymi gwiazdami (Jang Geun Seok, Lee Hongki, Park Shin Hye, Jung Yonghwa), fajną muzyką i przeuroczą fabułą!
Nie mogłam znaleźć porządnego trailera...
W każdym razie tę dramę również gorąco polecam. Wiem, że ja kiedyś zrobię rewatch. :)
Poster:


3. Coffee prince
Główna bohaterka tej dramy... nigdy nie zgadniecie... udaje chłopaka!!! /szok
Sorry, nic nie poradzę, że tego typu dramy są najfajniejsze. XD
A tak na serio, to pierwsza drama tego typu jaką widziałam oraz jedna z pierwszych dram koreańskich, która sprawiła, że do teraz koreańskie dramy oglądam (przez pierwszą koreańską dramę jaką widziałam chciałam rzucić Koreę na zawsze, serio serio XD).
No i gra tutaj Yoon Eun Hye, którą UWIELBIAM (i która jest po prostu śliczna)!!!
Dodatkowym walorem estetycznym jest również Kim Jaewook:


4. Beethoven Virus
To była przez długi czas moja najukochańsza drama! (do pojawienia się SKKS). Historia niezbyt wybitnej orkiestry, prowadzonej przez genialnego dyrygenta.
W roli dyrygenta naprawdę świetny aktor. Ciekawe postacie, dobra muzyka i fabuła, która nie raz i nie dwa chwyciła mnie za serce. ;___; ♥5. My girlfriend is a gumiho (nine-tailed fox)
Idea tej dramy jest głupiutka i długo się przed nią broniłam, ale fabuła jest przesłodka. Bardzo niewymagająca drama, jak ktoś bardzo potrzebuje trochę lukru w życiu, gorąco polecam.
Eyecandy - grający postać drugoplanową No Minwoo, który grać imho nie potrafi, ale nadrabia wyglądem! :D
Mam nadzieję, że ktokolwiek to przeczytał. :')
Also, jeśli komukolwiek cokolwiek z tego się spodobało, służę linkami. :)
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

nashirah: (Default)
nashirah

April 2011

S M T W T F S
     12
3456 789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 19th, 2017 11:37 am
Powered by Dreamwidth Studios